Organizator: Grupa MTP

Buty biegowe Altra – przegląd kolekcji wiosna/lato 2020

Podziel się

Chcąc utrzymać dobrą formę, nawet w obliczu braku zawodów biegowych, nie należy zapominać o regularnych treningach. Aby właściwie przygotować się do najbliższego startu, który – mamy nadzieję – nastąpi jak najszybciej, warto przygotować zadbać o odpowiednie zaplecze techniczne.

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia są buty do biegania. Szukając właściwego sprzętu, nie sposób ominąć pojawiających się nowych kolekcji poszczególnych marek. Szereg nowości w trailu zaprezentowała także m.in. amerykańska marka Altra.

Buty biegowe Altra Lone Peak 4.5

Model, który jest sztandarowym modelem i od lat jednym z trailowych bestsellerów na całym świecie, został zaprezentowany w nowej odsłonie. Posiada szerokie spektrum zastosowań, dzięki czemu jest jedną z najbardziej uniwersalnych propozycji wśród produktów Altra. Buty do biegania trailowe charakteryzują się umiarkowaną amortyzacją (25 mm), agresywnym bieżnikiem, dobrym czuciem podłoża i lekkością. Sama podeszwa jest bardzo elastyczna, co zapewnia naturalny ruch dla stopy, a także daje się swobodnie wyginać, gwarantując tym samym swobodę i naturalność. Jeśli chodzi o zastosowanie Lone Peak 4.5, można go sklasyfikować jako model treningowo-startowy zarówno na krótszych dystansach, jak i podczas wyczerpującego ultra.

Szczegóły: TriCentre.pl.

 

Buty do biegania Altra Olympus 3.5

Bardzo duża amortyzacja – aż 33 mm – to znak rozpoznawczy kolejnej, chętnie wybieranej przez biegaczy propozycji marki Altra. Jest to model dedykowany na długie górskie biegi, w trudnym terenie dla osób szukających maksymalnej ochrony stóp i komfortu podczas wysiłku. Jeśli chodzi o podeszwę, buty biegowe trailowe Olympus 3.5 zostały wyposażone w Vibram MegaGrip. Mimo że nie ma ona agresywnego charakteru, to pozwala na pewne trzymanie nawet na mokrych kamieniach. Znaczna grubość pianki nie przeszkadza w dobrym czuciu powierzchni, a zastosowanie trwalszych, mocniejszych materiałów w cholewce odpowiada za dłuższą żywotność. Choć amortyzacja jest bardzo duża, to 303 g (w rozmiarze 44.5) można śmiało uznać za wagę lekką.

Szczegóły: TriCentre.pl.

 

Buty biegowe Altra Timp 2.0

Z każdą kolejną odsłoną ten model zyskuje większe uznanie wśród biegowej społeczności. Zestawiając go z wymienionymi powyżej – jest mniej amortyzowany niż gruby i mięsisty Olympus 3.5, z kolei bardziej niż Lone Peak 4.5, w którym może tej amortyzacji brakować przy długim kilometrażu. Podeszwa została wykonana z pianki Quantic, co zapewnia bardzo dobrą sprężystość i dobrą dynamikę. Na uwagę zasługuje kształt i uformowanie cholewki. Buty do biegania trailowe Timp 2.0 są odpowiednio dopasowane, co docenią zawodnicy o węższym podbiciu stopy. Podobnie jak wszystkie modele, także i ten cechuje brak różnicy w wysokości podeszwy między palcami a piętą, tzw. zerowy drop dzięki technologii Balanced Cushionig. Buty biegowe Altra posiadają także anatomicznie zaprojektowany przód, co przekłada się na szerokość, swobodę dla stopy i naturalność – to z kolei zasługa autorskiej technologii FootShape.

Szczegóły: TriCentre.pl.

 

Buty do biegania marki Altra można znaleźć w specjalistycznych sklepach biegowych, a także bezpośrednio u dystrybutora w sklepie TriCentre.pl.