Organizator: Grupa MTP

Poznań Sport Expo 2019 - podsumowanie

Podziel się

W dniach 18-20 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się kolejna edycja Poznań Sport Expo – projektu dla miłośników sportów biegowych i wszystkich tych, którzy lubią aktywnie formy spędzania czasu. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, bo oprócz zajęć i spotkań dla dużych sportowców nie zabraknie atrakcji dla dzieci.

Ekspozycję targów utworzyli producenci i dystrybutorzy odzieży sportowej, butów, suplementów diety, sprzętu  sportowego czy odżywek. Można było zapoznać się z najnowszymi kolekcjami na sezon jesień-zima, a co najważniejsze dokonać zakupów i wyposażyć się tak, aby bieganie sprawiało jeszcze większą przyjemność.

Aktywnie przez życie

Gośćmi specjalnymi jesiennej edycji Poznań Sport Expo byli m.in. Marcin i Julita Dziekan, którzy
w sobotę poprowadzili treningi z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz taśm minibands
i rollerów.  Były to treningi krótkie, intensywne – takie, na który każdy może sobie pozwolić, bo o to właśnie chodzi, by pokazać, że nawet będąc zapracowanym można wygospodarować trochę czasu dla siebie, który przyniesie efekt w postaci dobrej kondycji i ładnego ciała.

Nie zabrakło też zajęć sportowych dla najmłodszych. W sobotę, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbył się m.in. organizowany przez POSiR bieg dla dzieci. W pawilonie nr 3 natomiast, przez cały dzień będzie można było podziwiać trenujących uczniów z Poznańskiego Centrum Akrobatyki.

Wszystko zaczyna się w umyśle

Do pracy nad sobą, do aktywności fizycznej najbardziej motywują nas inni. Dlatego podczas targów Poznań Sport Expo nie zabrakło niezwykłych gości, których historie miały inspirować, zachęcać do dawania z siebie 100% i pokonywania własnych słabości. W gronie tym znalazła się m.in. Natalia Wodyńska-Stosik, autorka bloga trimama.pl, promująca zdrowy i aktywny styl życia, poprzez sport - szczególnie triathlon. Natalia pokonała guza mózgu i po udanej operacji zaczęła uprawiać triathlon. Swoim doświadczeniem ze startów, ale i z codzienności dzieli się w social mediach, ale jest także blisko swoich fanów i w każdy niedzielny poranek budzi Gdańsk na wspólnych treningach marszobiegowych. Spotkanie z Natalią było pełne pozytywnej energii dla wszystkich, którzy szukali inspiracji, a nie wymówek i chcą prowadzić zdrowy tryb życia, ale brakuje im odwago do zmian.

  1. PKO Poznań Maraton

Tradycyjnie, zwieńczeniem targów był maraton poznański. W jubileuszowej edycji pobiegło blisko 7000 osób. Dla wielu z nich było to życiowe wyzwanie.