Organizator:

Prawidłowe nawadnianie, czyli temat numer jeden

Podziel się

Prawidłowe nawadnianie będzie – dla sportowców i dla wszystkich dbających o kondycję – tematem numer jeden w roku 2022. Wzrost świadomości znaczenia minerałów koncentruje naszą uwagę na wartości wody i dostępie do skutecznego nawadniania.

Nawadnianie powinno być procesem ciągłym, przemyślanym, stanowiącym codzienny rytuał. Temat roku jest tematem naszego życia, a zaopatrzenie w wartościowe minerały oznacza między innymi dobre wzorce zachowania. Nikogo nie dziwi, że na treningu butelkę wody mamy zawsze blisko. Nikogo nie powinno dziwić dbanie o dostępność wartościowej wody
w każdej sytuacji życiowej.

Dostępność wartościowej wody składa się z dwóch funkcji:

  • posiadanie wody na wyciągnięcie ręki,
  • zapewnienia odpowiedniego dowartościowania tej wody potrzebnymi minerałami.

Jak osiągnąć te funkcje? Na te inne pytania odpowie nasz ekspert Wojciech Zep.

Jest on jedną z najbardziej uznanych postaci w świecie dietetyki sportowej. Swoją pracę rozpoczynał przed ponad 10 laty, gdy na zaproszenie trenera Jose Mari Bakero dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań. Po czterech latach spędzonych przy ul. Bułgarskiej, przeniósł się do stolicy, gdzie kontynuował pracę dla warszawskiej Legii.

W piłce klubowej swoją wiedzę i talent związał następnie z Pogonią Szczecin. Od 2013 roku jest również członkiem zespołu medycznego PZPN.

Wykład Wojciecha Zepa odbędzie się w sobotę, 16 października 2021 roku, o godz. 13.30, w Pawilonie nr 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich (Wejście: Hol Wschodni, od ul. Głogowskiej).

Ekspert odpowie w szczególności na następujące pytania:

  • Na czym polega rola wody w trakcie wysiłku?
  • Kiedy powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na nawodnienie?
  • Dlaczego elektrolity są ważne?
  • Jak powinna wyglądać praktyka nawodnienia w trakcie wysiłku?
  • Jak praktycznie ocenić nawodnienie?

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Puromedica