Organizator:

Wicemistrzyni Europy odwiedzi Poznań Sport Expo

11.10.2021 08:13:10

Podziel się

Sofia Ennaoui, wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m, odwiedzi Targi Poznań Sport Expo. Spotka się z dorosłymi i najmłodszymi miłośnikami aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

 

Kluczem do sportowego sukcesu są nie tylko mocny charakter, intensywne treningi i regeneracja, ale także świadome odżywianie i suplementacja. Doskonale wie o tym Sofia Ennaoui. Reprezentantka Polski w lekkoatletyce, specjalizująca się w biegach średnich i długich, wicemistrzyni Europy i finalistka Igrzysk Olimpijskich na 1500 m, będzie gościć na targach Poznań Sport Expo.

Sofia Ennaoui miała dwa lata, gdy z mamą przeprowadziły się z Maroka do Lipian, niewielkiej miejscowości w województwie zachodniopomorskim. Mimo, że jest wszechstronnie uzdolniona, od najmłodszych lat najbardziej pociągał ją sport. Talent zauważyli jej nauczyciele w-f.

Przyszła wicemistrzyni Europy zawsze była bardzo ambitna. Nawet podczas szkolnych wycieczek, gdy bladym świtem jej koledzy jeszcze spali, ona szła na trening. 

Zaciętość, ambicja i wysiłek opłaciły się. Największym dotychczasowym sukcesem Sofii jest wicemistrzostwo Europy w biegu na 1500 m zdobyte w Berlinie w 2018 r.

Sofia Ennaoui angażuje się w liczne akcje charytatywne, m.in. przeznacza swoje koszulki na WOŚP.

Jest też ambasadorką CityDiet, a podczas Poznań Sport Expo opowie m.in. o znaczeniu zbilansowanej diety w sporcie i aktywności fizycznej. Będzie można spotkać ją na terenie Pawilonu 3, a o godz. 13:00 na Placu Marka, gdzie rozegrany zostanie bieg dla dzieci na dystansie 100 m.

Bezpłatne wejściówki na Poznań Sport Expo dostępne są na stronie ToBilet: